Polska spiekami przykryta

polska spiekami kwarcowymi przykryta


Z różnych względów nie podam źródeł cytatów tu zawartych. Nie są one powodem do dumy, a bardziej potwierdzeniem niewiedzy lub celowym wprowadzaniem klienta w błąd. Wiemy już, że spieki kwarcowe to gresy, w jednym z moich poprzednich wpisów zajmowałem się tą kwestią podając dowody ze stron internetowych i katalogów włoskich producentów. Nie ma znaczenia czy produkt powstał przy użyciu technologii System Ceramics czy Continua Plus Sacmi, produkt to gres. Wielkoformatowy, cienki, lekki ale zawsze gres. Rozumiecie więc, że irytują mnie wpisy na stronach i blogach o następującej treści:
„Wielkoformatowe płytki ceramiczne inaczej nazywane spiekiem kwarcowym są jednolitym kamieniem spiekanym, formowanym w duże płyty. Spieki kwarcowe mają właściwości porcelany technicznej„
Poważnie? Płytka ceramiczna, która jest jednocześnie spiekiem kwarcowym w rzeczywistości będąc jednolitym kamieniem? Przecież to się kupy nie trzyma!
„Obecnie gresy są wypierane poprzez spieki kwarcowe. Spieki kwarcowe to produkt naturalny, to kompozycją naturalnych materiałów, w szczególności kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych i pigmentów ceramicznych”
Czyli gres wypierany jest przez gres. Stwierdzenie, że gresy są wypierane poprzez spieki kwarcowe samo w sobie nie ma sensu. Moglibyśmy powiedzieć, że od lat płytka ceramiczna jest wypierana przez gresy. Biorąc pod uwagę, że spiek kwarcowy to nazwa handlowa gresu więc ten nie może wypierać sam siebie.
„Obok gresów w domach coraz częściej możemy spotkać spieki kwarcowe. Spieki kwarcowe to trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne naturalny produkt”
Niestety na takie opisy, stwierdzenia często możemy trafić w sieci. Czytając to dochodzę do wniosku, że taka osoba nie ma pojęcia o produkcie lub celowo wprowadza ludzi w błąd. Sporo treści znalezionych w polskim internecie na temat "spieków kwarcowych" jest błędnych. Co gorsza taką wiedzę często przekazują mało doświadczeni handlowcy, instalatorzy jak i zakłady zajmujące się ich przycinaniem. Ciężko jest mi uwierzyć w możliwość niewiedzy na temat produktu osoby pracującej w zakładzie kamieniarskim, a „spieki kwarcowe” jak je nazywają często spotykamy w tego typu zakładach. Firmy meblowe też nie grzeszą wiedzą. Dzwoniłem ostatnio do jednego producenta, którego znalazłem w internecie. Poinformowałem, że widziałem kuchnię na ich stronie i chciałbym uzyskać informację na temat blatu jaki tam zastosowali. W odpowiedzi usłyszałem, że to blat ze spieku kwarcowego. Kiedy odpowiedziałem „super, blat z gresu w dużym formacie” usłyszałem z drugiej strony „Nie proszę pana, to nie jest gres. To jest spiek kwarcowy, produkt wykonany z naturalnych komponentów, iłów, łupków, zmielonych skał i pigmentów ceramicznych” „Czyli gres” - dodałem „Nie proszę pana, spieki kwarcowe są znacznie wytrzymalsze, twardsze”.
Nie chciałem zbytnio z panem dyskutować, jednak podpowiedziałem mu, aby lepiej zapoznał się materiałem jaki oferuje, gdyż jest w błędzie.
W czym tkwi problem?
Niewiedza, która jest przekazywana poprzez złe szkolenia, złe kursy lub ich kompletny brak. Ktoś w firmie mówi, „to jest spiek kwarcowy, jest lepszy od gresu i tak masz go sprzedawać”. Problem pojawia się w momencie, gdy do sklepu trafia klient, który ma wiedzę na temat produktu, jaki chce zakupić i słyszy wiązankę bzdur. To niszczy wizerunek sprzedawcy i firmy. Może spowodować, że taki klient nie dokona zakupu w tym salonie. Wydaje mi się, że jeszcze zbyt mało przywiązuje się wagę do tematów technicznych. Produkt ma ładnie wyglądać, w wielu przypadkach ma być "dobra" cena (cokolwiek by to nie oznaczało), a to z czego został wyprodukowany i gdzie nie ma znaczenia, może płytka jest promieniotwórcza?

Prześlij komentarz

0 Komentarze